Nick has got many friends. He likes to be among them. — Nick has got two friends. He is sitting on the sofa between them 2. — There are many hills near the farm. The lake is among the hills. — There are two hills near the farm....

Nick has got many friends. He likes to be among them. — Nick has got two friends. He is sitting on the sofa between them 2. — There are many hills near the farm. The lake is among the hills. — There are two hills near the farm. The lake is between them. 3. — I live among the mountains. (more than two). — There is a table and two chairs in the room. The table is between the chairs. 4. — Divide the sweets among the children. (more than two). — Divide the sweets between the two люди плиз переведите я вас умоляю заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ник имеет много друзей. Он любит быть с ними. - Ник имеет 2 друга. Он сидит на диване вместе с ними. 2. Поблизости на ферме есть холмы. Озеро находится среди холмов. Недалеко от фермы есть 2 холма. Озеро находится между ними. 3.Я живу среди гор. В комнате стол и 2 стула. Стол находится между стульями. 4. Разделили конфеты между детьми(более двух) . Разделили конфеты между двумя. Была рада помочь! Если помогло - буду рада!