Номер 4 Помогите!! Пжж За ранее кто трудился и ответил огромный спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Did you watch TV yesterday? - Yes, I did. I saw an animal programme. - Wow! Did you play football last summer? - Yes, I played. I travelled in Russia and played in camp. Also a had an opportunity to meet an famous footballer. - Did you skate yesterday? - No, I didn't. I played computer games.