Нужен красивый переводWhat Is A Mother?It takes a Mother's LOVE To make a house a home, A Place to be remembered, No matter where we roam. It takes a Mother's PATIENCE To bring a child up right, And her COURAGE and her CHEERFUL...

Нужен красивый перевод What Is A Mother? It takes a Mother's LOVE  To make a house a home,  A Place to be remembered,  No matter where we roam.  It takes a Mother's PATIENCE  To bring a child up right,  And her COURAGE and her CHEERFULNESS  To make a dark day bright.  It takes a Mother's THOUGHTFULNESS  To mend the heart's deep "hurts,"  And her SKILL and her ENDURANCE  To mend little socks and shirts. It takes a Mother's KINDNESS  To forgive us when we err,  To sympathize in trouble  And bow her head in prayer. It takes a Mother's WISDOM  To recognize our needs  And to give us reassurance  By her loving words and deeds...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Она занимает материнская любовь Чтобы дом домом, Место нужно помнить, Независимо от того, где мы бродить.  Это требует терпения матери Чтобы привести ребенка прямо, И ее мужество и ее жизнерадостность Чтобы темный светлый день.  Она занимает задумчивости матери Чтобы исправить глубоко "больно", сердца И свое мастерство и ее ПРОБЕГИ Чтобы исправить маленькие носки и рубашки.  Она занимает доброта матери Чтобы простить нас, когда мы ошибаемся, Чтобы сочувствовать в беде И лук голову в молитве.  Она занимает Мудрости Матери Признать наши потребности И, чтобы дать нам уверенность По ее любящих словами и делами ...