Нужен литературный перевод !!! Dad had the household organised on an effeciency basis, just as he organised a factory. He be
Нужен литературный перевод !!!
Dad had the household organised on an effeciency basis, just as he organised a factory. He believed tat what worked in a household would work in a factory, and what worked in a factory would work in a household - especially if the household happened to have eleven children.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Отец довольно эффективно вел домашнее хозяйство, так же эффективно, как он управлял своим заводом. Он верил, что принципы ведения домашнего хозяйства будут действенны при управлении заводом, и наоборот, в особенности, если дома проживают одиннадцать детей.