Нужно к словам ниже подобрать противоположные по значению, типо Kind - cruel Kind, honest, credible, appear, fair, equal, pleased, continue, fasten, normal, employed, friendly, trust, professional, known, cover, safe, use, prob...

Нужно к словам ниже подобрать противоположные по значению, типо Kind - cruel Kind, honest, credible, appear, fair, equal, pleased, continue, fasten, normal, employed, friendly, trust, professional, known, cover, safe, use, probable, important, emotional.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
honest - dishonest credible - incredible appear - disappear fair - unfair equal - unequal pleased - displeased continue - discontinue fasten - unfasten normal - abnormal employed  - unemployed friendly - unfriendly trust - distrust professional - unprofessional known - unknown cover - uncover safe - unsafe use - disuse, uselessness probable - improbable important - unimportant emotional - unemotional