Нужно переделать слова в скобках в нужное время, а именно Past Perfect, Past Simple, Present Pefect Tense. 1)Peter (to play) football yesterday. 2)They (to epair) the car. It looks new again. 3)When Andrew (to enter) the room, ...

Нужно переделать слова в скобках в нужное время, а именно Past Perfect, Past Simple, Present Pefect Tense. 1)Peter (to play) football yesterday. 2)They (to epair) the car. It looks new again. 3)When Andrew (to enter) the room, i (to be) surprissed because (to lose) so much. 4)We (to buy) book this morning.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. played 2. are prepairing 3.  хз 4. bought