Нужно составить предложения в разных временах со словами nightmar,check-in,upset,realize,disaster,traffik,miss,flight. Спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Your dress is nightmare/ He checks my ticket She upsets me I want to realize my dream Do you know about disaster in Ukraine? Have you got a traffik? My dog misses you Pilot has flight today
Гость
Your is  nighmare дальше немогу