Обезьянка пем не успела дописать рассказ о своем друге.помоги ей закончить предложение. he is an elephant. His...is Thomas. He isn't angry.He is.... He can.... He can't... We...to schooltogether.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He is an elephant. His name is Thomas. He isn't angry. He is kind. He can run. He can't jump. We go to school together.