Образуйте от слов, данных в скобках, однокоренные слова, что бы они подходили и лексически, и грамматически.I know this woman is very (TALK)You'd better simply read these words instead of  them (MEMORY)The wedding day for her i...

Образуйте от слов, данных в скобках, однокоренные слова, что бы они подходили и лексически, и грамматически. I know this woman is very (TALK) You'd better simply read these words instead of  them (MEMORY) The wedding day for her is (FORGET) Go and watch this film- it is very (ENJOY)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Talkative 2.Memorization 3.Unforgettable 4.Enjoyable