Образуйте степени сравнения от следующих прилагательных Sad, easy,young, greedy, brave, merry,fat

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.       Sad- sadder –the saddest 2.       Easy- easier – the easiest 3.       Young-younger – the youngest 4.       Greedy – greedier – the greediest 5.       Brave – braver- the bravest 6.       Merry – merrier –the merriest 7.       Fat- fatter –the fattest