Обведи правильное слово в каждом предложении образец: My teacher speak / speaks English well. дальше обвести слова His friend live / lives in the forest. Dogs like / likes meat and milk. The farmer drink / drinks juice in the...

Обведи правильное слово в каждом предложении образец: My teacher speak / speaks English well. дальше обвести слова His friend live / lives in the forest. Dogs like / likes meat and milk. The farmer drink / drinks juice in the morning. I drink / drinks tea with milk. Birds eat / eats corn
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. lives 2. like 3. drinks 4. drink 5.eat поставь спасибо и отметь как лучший плллииз. я тебе помогла ))