Объясните эти слова по английски: Weekly newspaper- Mines- Wealthy- Ruined- Get an idea-

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Weekly newspaper- the newspaper that is released every week Mines - it is a dungeon where resources are extracted or it can be an explosive device. Wealthy - it is a rich man. Ruined - it is something destroyed. Get an idea - to get a thought.
Гость
Еженедельная газета-Шахты-Богатые-Разрушил-Получить представление-