Очень надо, помогите! Написать 10 предложений о стране и городе которые хотел(а) бы посетить.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
на английском написать я так поняла?   1.Paris a beautiful city (Я решила написать про Париж :) 2. In Paris a lot of monuments 3.The famous attraction of Paris Eiffel Tower 4.In Paris many wonderfull streets 5.Paris is the city of love 6.Here live many famous people 7.Paris  is the city of fashion 8.Here so many fashion House 9.Such as: Chanel,Louis Vuitton,Dior and over 10.I love Paris