Очень нужна помощь с английским.нужно написать письмо британскому другу о последних новостях,пожалуйста,помогите.

Очень нужна помощь с английским. нужно написать письмо британскому другу о последних новостях,пожалуйста,помогите.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
hi, you wrote your friend from Ukraine I have everything well, I recently went on a trip there was very interesting as I was in Ukraine there was very interesting. Be kind vidpyshy