Очень нужно сочинение на английском языке. На тему САДОВОДСТВО В МОЕЙ ШКОЛЕ. 5-6 предложений. Желательно как можно быстрей.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Our school has a big garden. There are many plants in our garden. They are: flowers, fruit-trees, trees and bushes. The flowers are blue, red, yellow, purple, pink and white. In spring we plant plants. I like my school garden so much!