Ответьте на следующие вопросы,обращая внимание на употребление прошедшего и будущего времени группы continuous! Желательно очень срочно в течении этого вечера,заранее спасибо))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yes, I was. I will be watching TV at three o'clock tomorrow. He was playing with his friends. I was hurrying to my granny. They were playing chess at night. Yes, I will. I was speaking to my best friend. I was translating the letter. We were talking about love.