Ответьте на вопросы по английскому. 1.Did you take any pictures? 2.Did you buy anything interesting? 3.Did you eat

Ответьте на вопросы по английскому. 1.Did you take any pictures? 2.Did you buy anything interesting? 3.Did you eatany new foods? 4.Did you play any games? 5.Did you play any sports? 6.Did you meet any interesting people?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1- Yes, i did. 2- Yes, i bought a camera. 3- Yes, i ate fish and chips. 4- Yes, i played hide-and-seek. 5- Yes, i played cricket. 6- Yes, i met Vladimir Putin. Как то так.