ОТВЕТЬТЕ ПАЖАЛУЙСТА НА ПИСЬМО , НА УРОВНЕ 7 КЛАССА .письмо должно начинаться так De

ОТВЕТЬТЕ ПАЖАЛУЙСТА НА ПИСЬМО , НА УРОВНЕ 7 КЛАССА .письмо должно начинаться так Dear Steven, Thank you for your letter. Вот само письмо Dear friend My name is Steven and I am 15. I want to have a friend from Russia. Could you answer my questions? Have you got a big family ? What do you do together with your friend?What is your favorite season? Why? best wishes, Steven
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Steven, Thank you for your letter. My name is ....(имя). I am .....(сколько лет). I live in a big family или I live in a small family(в зависимости какая семья маленькая или большая ). I have a mum, a dad,....(брат или сестра если есть). W e are very close-knit family. I have many friends, but my best friend is ....(имя лучшего друга). We usually go for a walk together. Every season is beautiful in its own way, but my favorite season is summer. I like summer because I dont go to school. Besides I can spend my free time with my friends.  Best wishes, .....(имя).