Ответьте пожалуйста подробно на каждый вопрос. Нужно 30 предложений. даю 60 БАЛОВ 1. When do you usually get up and go to bed? 2. Do you take regular exercises? 3. What shower do you take to keep fit? 4. How many times a day sh...

Ответьте пожалуйста подробно на каждый вопрос. Нужно 30 предложений. даю 60 БАЛОВ 1. When do you usually get up and go to bed? 2. Do you take regular exercises? 3. What shower do you take to keep fit? 4. How many times a day should you clean teeth? 5. What should you do before eating to keep fit? 6. Have you ever smoked? 7. What food is healthy? 8. What food do you prefer? 9. Can keeping to a diet help a person to be fit? 10. What proverbs about health do you know?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1). Когда ты обычно встаешь? I usually get up at 7 o'clock.  2). Что ты ешь на завтрак? I eat sandwich  3). Твоя мама готовит тебе завтрак? Yes, my mather cook me.  4). Ты ходите в школу? Yes, I walk  5). Ваша школа далеко от дома? 15 minutes of walk  6). Когда начинается школа? School start at 9 o'clock.  7). Что ты делаешь в школе? I study, have a good time with friends.  8). Сколько у тебя уроков во вторник? On Tuesday 5 lesson.  9). Когда ты обедаешь? I have dinner at 2 o'clock  10). Когда ты обычно приходишь домой? I come home at 1 o'clock  11). Что Вы делаете вечером? I walk with my friends.  12). Вы делаете Вас домашняя работа днем или вечером? I do homework at 3 o'clock in the afternoon. по идее так
Гость
1)I usually get up at 7 o'clock. I usually go to bed at 22:00 o ' clock 2)Yes , I do 3)