Our Head teacher is going to make a new timetable, ..........а) is he?       b) don,t  he?      c) isn,t  he?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Our Head teacher is going to make a new timetable, .......... c) isn't he?
Гость
Our Head teacher is going to make a new timetable, isn't he? Наш завуч (или директор) собирается составить новое расписание, не так ли?