Переделай предложения по образцу. Jill has got a new player. -Jill's player is new. 1. Peter usually writes long letters

Переделай предложения по образцу. Jill has got a new player. -Jill's player is new. 1. Peter usually writes long letters. - ........... 2.Jim sends nice postcards.-........ 3. My friends have got nice posters.-........ 4.The postman has got a big bag.- ........ 5. The girl has got English stamps.-...... Как написать по английски сумка почтальона, кошка сестер, плакаты Джима?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Peter's letters are long. Jim's postcards are nice. My friends' posters are nice. The postman's bag is big. The girl's stamps are English. . Postman's bag, sisters' cat, Jim's posters