Переделать образец 1. Pam has got a rabbis. 2.Sam has got a pig. 3.Tom has got a bag. 4.Tim has got a hat.5.Tim has got a stick.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
. Ann has got a cat - Ann's cat is black2. Sam has got a rabbit- Sam's rabbit is white3. Tim has got a bag - Tim's bad is black4. Pam has got a hat- Pam's hat is green5. Jim has got a stick - Jim's stick is brown