Перепиши предложения. Используй, где надо, заглавные буквы. 1) january, februapy, december are winter months.- _________________________________ 2) i like may and and october.- ___________________________________ 3) what moth ...

Перепиши предложения. Используй, где надо, заглавные буквы. 1) january, februapy, december are winter months.- _________________________________ 2) i like may and and october.- ___________________________________ 3) what moth do you like? - august. _________________________________ 4) they skate on sundays and saturdays. - _______________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jannuary,february, december are Winter months I like may and october Whot moth do you like? - August They skate on sundays and saturdays
Гость
1. January, February, December are winter months. 2. I like May and October. 3. What month do you like? - August. 4. They skate on Sundays and Saturdays.