Переведите на английский! : Известный, успешный, директор фильмов, производит, интересные кино, комедии. Придумал множество фильмов.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Known and successful director of movies, makes interesting movies, comedies. Came up with a lot of movies.
Гость
Famous and successful film director makes interesting movies and comedies. Came up a lot of films.