Переведите на английский: Мой самы лучшый день день рождение. Мы собираеися всей семьей,веселимся,танцуем,кушаем. Мне дарят подарки. В конце мама приносит большой, вкусный торт!!! Мы пьем чай с ним и потом уходим по домам!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
: My best day sama birthday. We are going to the whole family, fun, dance, eat. I give gifts. At the end of my mother brings a big, delicious cake !!! We drink tea with him, and then leave  home!
Гость
My best day is my birthday. My relatives get together, and then we have fun, dances and meals. People give me presents. Finally, my mom brings a delicious big  cake. We drink tea with it and then go home.