Переведите на английский В свободное время я люблю гулять со своими друзьями. Зимой мы часто ходим на каток ,а летом катаемся на велосипедах и отдыхаем на природе . Так же я люблю ходить в зал и играть в волейбол. Несколько р...

Переведите на английский В свободное время я люблю гулять со своими друзьями. Зимой мы часто ходим на каток ,а летом катаемся на велосипедах и отдыхаем на природе . Так же я люблю ходить в зал и играть в волейбол. Несколько раз в месяц я хожу в бассейн ,так как плавая в воде мы сжигаем лишние килограммы и укрепляем здоровье. По вечерам я смотрю фильмы. Моими любимыми жанрами являются ужасы и мелодрамы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In my spare time I love to go out with your friends. In the winter we often go skating and in summer ,ride bikes and relax in nature .  I also love going to the gym and play volleyball. A few times a month I go to the pool ,since swimming in water we burn extra pounds and improving health. In the evenings I watch movies. My favorite genres are horror and romance.
Гость
In my freetime activity i like to walk with my friends. In winter we often go to the ice rink. In summer we ride A bicycles and relax in the open air. Also i like to go to the gym an play volleyball. Sometimes i go the pool because i can make my health better. At evenings i watch films. My favourite genres of films are horror films and mellodramas.