Переведите пожалуйста . Please put my porridge In a pretty little pot . I like it for my breakfast And i like it nice and hot . Porridge oats , Porridge oats As tasty as can be. Porridge oats ,Porridge oats The only food ...

Переведите пожалуйста . Please put my porridge In a pretty little pot . I like it for my breakfast And i like it nice and hot . Porridge oats , Porridge oats As tasty as can be. Porridge oats ,Porridge oats The only food for me ! Then she sists Upon s chair Oh no ! Not this one - That one there ! It"s nice and small Not big at all ! But then , poor Goldie has s fall .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
"Пожалуйста, положите мне кашку в очень маленький горшочек. Я люблю есть её на завтрак, и я люблю её вкусную и горячую.  Каша овсяная, каша овсяная. Такая вкусная, какая только может быть.  Каша овсяная, каша овсяная - единственная еда для меня."  Затем она садится на стул: "О нет! Не этот - вон тот лучше! Он хороший и маленький - и вовсе не большой!" Но потом, бедная Златовласка падает со стула.