Переведите пожалуйста только не в переводчике !!! Columbus made twelve sea voyages. 2. Columbus had fifteen ships during his second voyage to the New World. 3. Columbus visited North America several times. 4. Columbus made f...

Переведите пожалуйста только не в переводчике !!! Columbus made twelve sea voyages. 2. Columbus had fifteen ships during his second voyage to the New World. 3. Columbus visited North America several times. 4. Columbus made four trips in all to the New World. 5. There were no women on the Mayflower. 6. On the twenty-first of September in 1620 a group of people left England for the New World. 7. There were Spanish settlements in South America and in the South of North America. 8. English settlements appeared in the Northeast of America at the beginning of the seventeenth century. Кто передаёт сам получит 20баллов.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Колумб совершил двенадцать морских путешествий.2. Колумб имел пятнадцать кораблей во время своего второго рейса в Новый Свет.3. Колумб посетил Северную Америку несколько раз.4. Колумб совершил четыре путешествия во все в Новом Свете.5. На Мэйфлауэр не было женщин.6. Двадцать первого сентября 1620 года группа людей покинула Англию для Нового Света.7. В Южной Америке и на юге Северной Америки существовали испанские поселения.8. Английские поселения появились на северо-востоке Америки в начале семнадцатого века.