Переведите предложения на английский язык. 1. Эта девушка – моя сестра. 2. Где ваш преподаватель? – Он здесь. 3. Кто этот человек? – Он мой друг.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This ledy is my sister. Where is your teacher? He's here, Who is this person? He is my friend.
Гость
1. This girl is my sister. 2. Where is your teacher? - He is here. 3. Who is this man? - He is my friend.