Переведите предложения на русский язык. 1.   То construct plants abroad and assemble foreign-made parts here becomes more common to American.2.   To name the competitors in advertising has become a practice where price and qual...

Переведите предложения на русский язык.   1.    То construct plants abroad and assemble foreign-made parts here becomes more common to American. 2.    To name the competitors in advertising has become a practice where price and quality are compared. 3.    To build more capacity than needed means to use money that is not producing income. 4.    To use a Balance Sheet form organizes your assets and liabilities. 5.    To set up even small unnoticed business nearby the city provides a very comfortable living for its founder.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. То строить заводы за рубежом и собрать иностранного производства деталей здесь становится более общие для американца. 2. Чтобы назвать конкурентов в рекламе имеет стало практикой, где цена и качество сравниваются. 3. Чтобы построить больше возможностей, чем необходимых средств использовать деньги, которые не производит доход. 4. Для использования баланс форму упорядочивает активы и обязательства. 5. Чтобы настроить даже небольшой незамеченным бизнес неподалеку город обеспечивает очень комфортную жизнь для своего основателя.