Переведите предложения в вопросительную и отрицательную форму: The street workers are smelling something strange. The street workers are reading a book.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
в вопросительную: Are the street workers smelling something strange? Are the street workers reading a book? в отрицательную: The street workers are not smelling something strange. The street workers are not reading a book.