Переведите продложения в активный залог 1. Moscow is believed to be a beautiful city 2. Mushrooms were picked by my grandfather 3. Many guests are invited for the birthday party every year 4. Tea is drunk at 5 pm in England 5. ...

Переведите продложения в активный залог 1. Moscow is believed to be a beautiful city 2. Mushrooms were picked by my grandfather 3. Many guests are invited for the birthday party every year 4. Tea is drunk at 5 pm in England 5. Masks are usually worn for fun
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Москва считается красивый город 2. Грибы были собраны моим дедом 3. Многие гости приглашены на вечеринку по случаю дня рождения каждый год 4. Чай пьют в 5 часов вечера в Англии 5. Маски обычно носят для удовольствия