Переведите текст. Когда Джон(его сын) вырос, отец рассказал ему историю. Джон был писателем и написал книгу о смелой собаке. Эта книга была очень популярна и все говорили только о ней. Все чаще люди стали приезжать на место гиб...

Переведите текст. Когда Джон(его сын) вырос, отец рассказал ему историю. Джон был писателем и написал книгу о смелой собаке. Эта книга была очень популярна и все говорили только о ней. Все чаще люди стали приезжать на место гибели собаки. Так мир узнал о мужестве и отваге пса.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When John(his son) grew up, his father told him the story. John was a writer and wrote a book about a brave dog. This book was very popular and everyone was talking about her. More and more people began to come to the place of death of the dog. So the world learned about the courage and bravery of the dog.
Гость
When John(his son) grew up, his father told him the story. John was a writer and wrote a book about a brave dog. This book was very popular and everyone was talking about her. More and more people began to come to the place of death of the dog. So the world learned about the courage and bravery of the dog.Вот.Если ты имел ввиду английский