Переведите текст пожалуйста Well, I am very glad that you have passed all the exams! Congratulations! I guess, you should relax your body and mind after exams. And the best way to do it is to go for a walk! I am writing to t...

Переведите текст пожалуйста Well, I am very glad that you have passed all the exams! Congratulations! I guess, you should relax your body and mind after exams. And the best way to do it is to go for a walk! I am writing to tell you about my next winter holidays. I want to spend them in mountains. Skiing is a very popular sport in my country. It is very interesting. Even our president likes skiing, it is his hobby. I began to ski with my father and sister in my childhood. We often go the forest and spend our time there. I think that the fresh air, clear nature and sport are very healthy for me. That’s why my hobby is skiing. So, that is all about my holidays. It would be very nice if you join us! Write to me more often. Good luck. Truly Yours, Maksim
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Подправь немножко и готово) Ну, я очень рад, что ты сдал все экзамены! Поздравляем! Я думаю, вы должны расслабить тело и ум после экзаменов. И лучший способ сделать это, чтобы пойти на прогулку! Я пишу, чтобы рассказать вам о моем очередном зимних праздников. Я хочу провести их в горах. Катание на лыжах-очень популярный вид спорта в моей стране. Это очень интересно. Даже наш президент любит кататься на лыжах, это его хобби. Я начала кататься на лыжах с отцом и сестрой в детстве. Мы часто ходим в лес и тратить наше время. Я думаю, что свежий воздух, чистая природа и спорт очень полезны для меня. Поэтому мое хобби-это катание на лыжах. Так, что это все о мои праздники. Было бы очень здорово, если вы присоединитесь к нам! Пиши мне чаще. Удачи. С Уважением, Максим