Перевести текст 5 класс и вставить пропущенные слова: Слова: Wind, sky, leaves, branches. Текст: The .............. (вставить слово) are blowing away Up, up, and away they go. Swish, swoosh, they go. Like a dancing ballerina Up...

Перевести текст 5 класс и вставить пропущенные слова: Слова: Wind, sky, leaves, branches. Текст: The .............. (вставить слово) are blowing away Up, up, and away they go. Swish, swoosh, they go. Like a dancing ballerina Up, up and away they go Way up, in the .................. ( вставить слово) The trees are stading there, Their ................... ( вставить слово) all bare. The .................. ( вставить слово) is getting louder, What's the weather like today? Помогите!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The leaves are blowing away Up, up, and away they go. Swish, swish, they go. Like a dancing ballerina Up, up and away they go Way up , in the sky. The trees are standing there Their branches all bare. The wind is getting louder, Whats the weather like    Листья сноситВверх, вверх, и прочь они идут.Свист, свист, они идут.Как танцуют балериныВверх, вверх и прочь они идутПуть вверх , в небо. Деревья стоят тамИх ветки все голые.Ветер все громче,Какая погода нравится
Гость
1) leaves 2) sky 3) branches 4) wind