Перевидите и ответте на вопросы очень надо1) Howe many seasons ary there in a year?2) when does summer ( winter ) begin in Russia?3) what do you buy in supermarker?4) what do you parents wear? 5) what do you usually have for br...

Перевидите и ответте на вопросы очень надо 1) Howe many seasons ary there in a year? 2) when does summer ( winter ) begin in Russia? 3) what do you buy in supermarker? 4) what do you parents wear? 5) what do you usually have for breakfast? 6) whick is the best ( warst) food foor ( lions, wolves, frogs , pegde.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
сколько сезонов в году? there are 4 seasons. когда начинается лето(зима) в России? Summer starts on the 1 st of june in Russia. Что покупаешь в супермаркете? Что носят твои родители? Что обычно ешь на завтрак? Какая еда подходит (не подходит) львам, волкам, лякюгухам,голубям.