Перевидите текст пожалуйста заранее спасибо ! My Family Task I: read comprehend the following story. My name is Polly. I am ten. I am a schoolgirl. I go to school. I like learning English and playing puzzles. I would like t...

Перевидите текст пожалуйста заранее спасибо ! My Family Task I: read & comprehend the following story. My name is Polly. I am ten. I am a schoolgirl. I go to school. I like learning English and playing puzzles. I would like to tell you about my family. It is neither big nor small. There are four of us. I have got a mother. Her name is Jane. She is a teacher. She is very responsible and creative. She likes her work. Her hobbies are singing and shopping. My mother is fond of reading detective stories. I have got a father. His name is Jack. He is a doctor. He is clever and hardworking. My father likes playing golf. He goes in for sport to be healthy and strong. He is fond of fishing too. My brother Nick is small. He is only four. He likes playing toys. Usually we get on well with him, but sometimes he is very naughty. On Saturdays and Sundays we like to be together. Last Sunday we went to the country. We had a good rest.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Меня зовут Полли(Полина).Мне 10 лет.Я школьница.И я хожу в школу.Мне нравиться изучать английский и собирать пазлы.Я хотела бы рассказать о моей семье.Она не большая и не маленькая.Нас всего 4.У меня есть мама.Её зовут Джейн.Она учитель.Она очень ответственна и креативна.Она любит свою работу.Её хобби это:пение и заниматься шоппингом. Моя мама любит читать детективные истории.У меня есть папа. Его зовут Джек. Он работает доктором. Он умный и трудолюбивый.Мой папа любит играть в гольф.Он занимается спортом чтобы быть здоровым и сильным.Он также любит рыбачиться.Мой брат Ник младший.Ему только 4 года.Он любит играть в игрушки.Обычно мы с ним ладим но иногда он бывает слишком балавным. По субботам и воскресеньям мы любим быть вместе.В последнее воскресенье мы путешествовали по стране.У нас был хороший отдых.   Ну в принципе всё)