Перевод: 1. Чей это офис?2. Это-офис нашего менеджера. Шкафа для документов в этом офисе нет.3. Диван в моей гостиной-зеленый, кресла-тоже зеленые, а ковер-коричневый.

Перевод:  1. Чей это офис? 2. Это-офис нашего менеджера. Шкафа для документов в этом офисе нет. 3. Диван в моей гостиной-зеленый, кресла-тоже зеленые, а ковер-коричневый.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Whose office is this? 2 This is our manager's office. There isn't a filing cabinet in this office. 3 In my living room, the sofa is green, the chairs are also green but the carpet is brown.
Гость
1. Whose office is this?  2. This is our manager's office.  Thеre isn't a cabinet for documents in this office.  3. In my living room the sofa is green, the chairs are green, too but the carpet is brown.