Перевод не через переводчики Puppet show Everyone loves puppets. They are fun sometimes crazy and even when they are sad they still make us laugh. There are many different types of puppets. Some are very easy to make but othe...

Перевод не через переводчики Puppet show Everyone loves puppets. They are fun sometimes crazy and even when they are sad they still make us laugh. There are many different types of puppets. Some are very easy to make but others can be more difficult. Glove puppets are one of the easiest types of puppets to make. You just take a piece of cloth attach a wooden or rubber head and the arms. The marionette is a more difficult puppet to make and to use but it is more fun to play than the glove puppet. Marionettes have whole bodies and legs and can move in many ways. The puppeteer uses strings to move it. We can use puppets to educate or to tell stories but with puppets we always have fun. When we see puppets move and talk we forget that they are just plastic, wood or cloth and we enter a world of adventure and fun.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Кукольный театр. Все любят кукол. Они забавные, иногда сумасшедшие и даже когда они грустные, они по-прежнему заставляют нас смеяться. Существует много разных видов кукол. Некоторые из них очень легко сделать, а другие, возможно, сложнее. Перчаточные куклы являются одним из самых простых видов кукол для изготовления. Вы просто берете кусок ткани, прикрепляете деревянную или резиновую голову и руки. Марионетка - более сложная кукла для изготовления и использования,  но с ней более интересно играть, чем с перчаточной куклой. Марионетки имеют полностью тела и ноги и могут совершать различные движения. Кукловод использует нити, чтобы приводить ее в движение. Мы можем использовать кукол, чтобы обучать или рассказывать истории, но с куклами у нас всегда весело. Когда мы видим, что куклы двигаются и разговаривают мы забываем, что они не просто пластик, дерево или ткань, и мы вступаем в мир приключений и радости.