ПЕРЕВОД НУЖЕН! Watching television AT the weekend is my hobby.There are lots OF interesting programmes FOR me to watch: political and sport news? shows FOR teenagers and adults? soaps? theatre plays, etc.I know that watching TV...

ПЕРЕВОД НУЖЕН! Watching television AT the weekend is my hobby.There are lots OF interesting programmes FOR me to watch: political and sport news? shows FOR teenagers and adults? soaps? theatre plays, etc.I know that watching TV SO many hours is not good but I only do it ON Sundays.Isn`t it fantastic that all programmes are sent TO my house BY the air!I hope to work for television IN the future.And I promise not to show so many silly advertisments ON TV.Most OF them are so boring.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Просмотр телевидения на выходные-мое хобби. Есть много интересных программ для меня смотреть: политические и спортивные новости, показывает для подростков и взрослых, мыла, театральные представления и т.д. Я знаю, что смотреть телевизор в течение многих часов не хорош, но я сделать это только по воскресеньям. Разве это не фантастический, что все программы отправляются в мой дом через воздух. Я надеюсь в будущем работать на телевидении. И я обещаю, чтобы не показать так много глупых рекламы на телевидении. Большинство из них так скучно.