Переводите пожалуйста на русском) Orlando Bloom comes from Canterbury in England.He was born in 1997.He has lived in En

Переводите пожалуйста на русском) Orlando Bloom comes from Canterbury in England.He was born in 1997.He has lived in England since 1993.He has a sister who is two years younger than him.When he was a child he wanted to become an actor.Orlando left school when he was sixteen years old because he was dyslexic.After that he moved to London.His first film was Wilde,where he played the part of the Irish writer Oscar Wilde.Since that time he has appeared in several films.He became famous in 2001 for the film The Lord of the Rings where he played the part of Legolas Greenleaft.He has made eleven films since then.Now Orlando has been one of the most famous actors in Hollywood for many years.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
.Орландо Блум приходит из Кентербери в Англии он родился в 1977 году он жил / жила в Англии с 1993 года у него есть сестра, который на два года моложе его. Когда он был ребенком, он хотел стать актером. Орландо покинул школу, когда ему было шестнадцать лет, потому что он был дислексией. После этого он переехал в Лэндон. его первый фильм был Уайльд, где он играл роль ирландского писателя Оскара Уайльда. С этого времени он появился в нескольких фильмах. он стал известен в 2001 году за фильм Властелин колец, где он играл роль Леголаса Гринлиф. Он сделал одиннадцать фильмов с тех пор. Теперь Орландо был одним из самых известных актеров в Голливуде в течение многих лет.Вот,через переводчик так.