Плиз))) 20 баллов дам Вставте в эти предложения глагол must а положительной форме. Переведите их на русский язык. You ... tell me your story. I ... wash the floor. We ... close the door He ... write a letter They ... take it S...

Плиз))) 20 баллов дам Вставте в эти предложения глагол must а положительной форме. Переведите их на русский язык. You ... tell me your story. I ... wash the floor. We ... close the door He ... write a letter They ... take it She ... play with me You ... help your mother
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)must 2)must 3)musn't 4)must 5)must 6)must 7)must