Плсмотри на картинки и напиши ответы на вопросы 1)2яблока2)2папоротника3)2птицы4)2 ко?

Плсмотри на картинки и напиши ответы на вопросы 1)2яблока2)2папоротника3)2птицы4)2 ко??овы5)2черепахи. Are they oranges or apples? Are they birches or ferns? Are they birds or girls? Are they cows or horses? Are they turtles or frogs?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They are the apples, They are the ferns, They are the birds, They are the cows, They are the turtles,