По образцу, прочитай ответы, составь к ним вопросы! 3 класс тетрадь стр 61 СПАСИБО! Do you like singing? ........................ - No,I dont. I dont like singing. ................................................... - Yes, I di...

По образцу, прочитай ответы, составь к ним вопросы! 3 класс тетрадь стр 61 СПАСИБО! Do you like singing? ........................ - No,I dont. I dont like singing. ................................................... - Yes, I did. I phoned my friends yesterday. ..................................................- Yes, he did. He played football last Saturday. ..................................................- No,she didnt. She didnt write letters last Sunday. .................................................. - No, he doesnt. He doesnt like dancing.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Are(Do) you phoned your friends yesterday? Are(Do) he play(ed) footbal last saturday? Are(Do) she write letters last Sunday? Are he like dancing? Насчет последнего не уверен