Помагите пожалуйста написать номер 2 прашу делайте доброе дело прашуууууууууууу

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The hall is downstairs The kitchen is downstairs The living room is downstairs The dining room is downstairs The bedroom is upstairs The bathroom is upstairs
Гость
The bedroom is upstairs. The toilet is upstairs. The bathroom is upstairs. The childrens' room is upstairs. The kitchen is downstairs. The dining room is downstairs. The hall is downstairs.