Помоги те пожалуйста перевести, нужен  точный перевод)1.       Fiona hides her protruding ears behind her long hair.2.       Tina wants to  join a gym.3.       John is overweight. He must go on a diet.4.       Tony doesn’t like...

Помоги те пожалуйста перевести, нужен  точный перевод) 1.       Fiona hides her protruding ears behind her long hair. 2.       Tina wants to  join a gym. 3.       John is overweight. He must go on a diet. 4.       Tony doesn’t like his crooked nose. 5.       I’m not happy with my frizzy hair! I wish it was straight. 6.       Would you like to try on that dress? 7.       Danny made a nasty remark about Betty’s bushy eyebrows. 8.       This table is huge! It doesn’t fit in our small kitchen! 9.       I don’t think that red hair suits her. 10.   She’s got a very slim figure.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. Тина хочет вступить в тренажерный зал. 3. Джон имеет избыточный вес. Он должен сесть на диету. 4. Тони не нравится, что у неё с крючковатый нос. 5. Я не доволен своими вьющиеся волосами! Я желаю, чтобы они был прямые. 7. Дэнни сделал неприятное замечание у Бетти кустистые брови. 9. Я не думаю, что рыжие волосы ей подходят. что смогла перевила ..