Помоги Тиму написать рассказ о своем друге Составь предложение скажи как зовут его друга что он умеет делать каких животных он любит

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I have got a friend. 2)His is name Tom. 3)He is not nine. 4)He can sing and swim well. 5)Tom likes dogs and cats.
Гость
1.l have got a friend 2. His name is Tom 3. He is not nine 4. He can swim and sing well 5. Tom likes dogs and cats.