Помогите! 15 баллов! Не 5!!! Я уже 3 раз задаю вопрос и мне не отвечают! Пожалуйста! Последняя надежда на вас, я совсем тему не понимаю!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Задание 3: 5. Первое some заменить на any. 7. Второе some заменить на any. Все остальное правильно. Задание 4: How much water do you drink a day? How many English lessons do you have a week? How much homework do you do a day? How much money have you got in your pocket? How many films do you watch a month?
Гость
4. How much water do you drink a day? How many english lessons do you have a week? How much HW do you do a day ? How much money do you have got in your pocket ? How many films do you watch a mounth? 3. 3-правильно     4- правильно 5.some ham, ...got any beef 6.any butter 7. не знаю 8. правильно