Помогите мне пожалуйста поставить предложения по временам: 1.Present Simpl: To keep someone a company. 2.Present Simpl:To look a like. 3.Past Continious:To get on someone"s nerves. 4.Present Perfect:To look out for someone. 5.F...

Помогите мне пожалуйста поставить предложения по временам: 1.Present Simpl: To keep someone a company. 2.Present Simpl:To look a like. 3.Past Continious:To get on someone"s nerves. 4.Present Perfect:To look out for someone. 5.Future:To get on well with. 6.Past Continious:To fight abot everything.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i keep....,i look....,i was getting....,i have look...,i will get....,i wasfighting...