Помогите мне пожалуйста составить вопрос, а слово в скобках вставить в этот вопрос. She is late for work. (Always) We spend summer in France. (Usually) Tom and Tim are very busy on Mondays. (often) Вопросы нужны самые обычные, ...
Помогите мне пожалуйста составить вопрос, а слово в скобках вставить в этот вопрос. She is late for work. (Always) We spend summer in France. (Usually) Tom and Tim are very busy on Mondays. (often) Вопросы нужны самые обычные, спец вопр, к подлежащему, альтернативный вопр.
Ответ(ы) на вопрос:
Who always late for work? Where we usually spend summer? When Tom and Tim ae very busy?
1. Is she always late for work? 2 Who usually spend summer in France? 3 Tom and Tim are often very busy on Mondays, aren't they?